BEYKOZ BELEDYYESY

Yükleniyor...Lütfen Bekleyiniz...

Bizim Belediyecilik yaklasimimiz, Kültürel-Sosyal ve Teknik belediyecilik olarak üç nokta etrafinda sekillenmektedir. Beykoz’un problemlerine iliskin olusturdugumuz bu prensiplerin hiç birisi digerinden daha öncelikli veya bagimsiz degildir.

 

Beykoz’da 4 yildan bu yana yapmakta oldugumuz çalismalari size söyle aktarmak istiyorum.

 

Küçüksu-Ortaçesme sahil yolu rehabilitasyonu ve meydan düzenleme çalismasinin ilk ayagi olan Anadolu Hisari, Belediye Önü meydan düzenlemelerinden sonra, Beykoz-Yaliköy altyapi ve meydan düzenleme çalismasini da tamamlanmistir.

 

Beykoz’un en büyük mahallelerinden Gümüssuyu, Kavacik ve Yaliköy mahalle meydani ve bagli caddelerde yaptigimiz prestij düzenlemesi sayesinde, sokaklarimizi tarihi görünüme kavusturduk.

 

Çevre ve insan sagligina zarar verdigine inandigimiz enerji hatlarini yeraltina indirdik. 97.532 m² asik tasi ile 32.575 m² küp tasi ile toplam 130.107 m² prestij yol düzenlemesi yapilmistir

 

Ayrica, Beykoz genelinde 325.564 ton asfalt yama ve kaplama çalismasi yapilmistir.

 

Kuruldugu günden beri kadin, yasli, çocuk herkesin sirtinda su tasidigi Karlitepe bölgesinde evlere içme suyu getirdik. Çok sükür evlerde artik temiz temiz sular akiyor, çocuklarimiz saglikli bir sekilde temizleniyor.

 

Yagmur suyu kanali dösenen yerlerin bordür-trotuar isleri tamamlanarak çevre düzenlemeleri tamamlandi. Ayrica, kanalizasyon ve atiksu aritmasinin olmamasi nedeniyle kirlenen bogazin temizlenebilmesi için gerekli olan atiksu tünel insaatlarini baslattik. Insallah bir yil içerisinde Bogaz’a kirli suyun akmasi engellenecektir.

 

4 yil içerisinde 72.050 mt. atiksu kanali, 38.044 mt. yagmur suyu kanali yapildi. Küçüksu, Çiftehavuzlar ve Tokatköy dere islah çalismalari sürmektedir. Küçüksu dere islahinin toplam 1064 mt.sinin  600 mt.si, Gümüssuyu Çiftehavuzlar deresinin toplam 3.020 mt.sinin ilk etap 650 mt.lik kismi, Tokatköy deresinin toplam 11.000 mt.sinin 4.000 m islahi bitmistir.

 

Tarihi Beykoz Kislasinin restorasyonu için Büyüksehir Belediyesiyle ortak çalisma yapiyoruz. 4 yildan beri devam eden ugraslarimiz sonucu kislamizin restorasyon ihalesi yapildi. Su anda kazi çalismalari devam etmektedir. Uluslar arasi düzeyde kongre ve kültür merkezi olarak dizayn edilecek Kislanin tamamlanmasi ile birlikte, önemli bir kültürel ve sosyal gelisim saglanacagina inaniyorum.

 

Beykoz’daki Tarihi Mekânlarimiz ve Çesmelerimiz restore edildi. Sultaniye Mehmet Bey Çesmesi, Namazgah, Beykoz Ishakaga Çesmesi, Çubuklu Berberbasi Çesmesi, Onçesmeler, Çubuklu Dedeoglu Çesmesi restore edilerek hizmete açildi.

 

 

Beykoz Korusu Rehabilitasyon Projesi Kapsaminda Beykoz Korusu ve Tarihi Hasir Restaurant yenilerek hizmete açildi.

 

Tarihi Otagtepe Caddesi ve çevresini, modern bir gezi mekânina dönüstürüldü.

Türkiye’nin en modern tiyatro binalarindan birini Beykoz’a insa ettik. Devlet Tiyatrolarinin Sahnesi olarak hizmet veren Tiyatromuz, her oyununu kapali gise oynamakta, vatandaslarimiz için önemli bir kültür merkezi ihtiyacini yerine getirmektedir.

 

Beykoz’daki 7 okulumuza kapali spor salonu yapilarak, gençlerimizi profesyonellige hazirliyoruz. Ayrica Beykoz’daki tüm ilkögretim okulu ve liselerimizin bahçelerini yeniliyor, pinpon, piknik masalari yerlestiriyor, spor sahasi olarak düzenliyoruz.

 

Türkiye’de ilk kez bizim tarafimizdan uygulamaya konulan Sok Hizmet çalismasiyla mahallelerimizin temel eksiklerini gideriyoruz. 19 mahallemizde gerçeklestirdigimiz çalismada, vatandasimizdan gelen sikâyetler esas alinarak, ihtiyaç tespit edilen problemler giderilmektedir.

 

Daha önceleri iç ve dis ulasimi çok zor olan ilçemizin, simdi birçok yerine rahat bir sekilde gidilebilmektedir. 2. köprü yolu baglantisiyla Anadolu ve Avrupa yakasinda degisik yerlere gitme imkânina sahip olan Beykoz’un, Kavacik’a erisimi bile oldukça sikintiliydi. Bu nedenle Kaymakdonduran-Kavacik-Karlitepe geçisini hizlandirarak tamamlanmasini sagladik.

 

Ayrica sabah ve aksam saatlerinde kangren haline dönen Kavacik trafigini rahatlatmak amaciyla alternatif yol ve trafik yön çalismasini baslattik. Çavusbasi baglanti yolumuz hizmete girmesiyle birlikte, önemli bir rahatlama saglanmistir. Karlitepe baglanti yoluyla da ilçe içi ulasim rahatlamistir.

 

Soguksu-Tem yolu baglantisi, Resadiye Baglar Yolu çalismalari da önemli oranda rahatlama saglamistir. Ilçemizde bugüne kadar 5.015 mt. yol genisletme ve açma çalismasi yapilmistir.

 

Toplu tasima ile ilgili sikintilari da büyük oranda çözerek, mahalle aralarina ve köylere ring sefer koydurduk. Otobüs seferlerini ihtiyaç ve talepler dogrultusunda artirilmasini sagladik.

 

Anadolu Hisari-Kavak sahil yolu, sahildeki tüm parklar ve ana arterlerimizin aydinlatilmasi konusunda da önemli çalismalar yaptik. Küçüksu – Beykoz-Sahil Yolu Ve Parklarin Aydinlatma Projesi adini verdigimiz çalisma kapsaminda Sultaniye Çayiri –Beykoz Çayiri – Beykoz Bld Parki – Beykoz Korusu Kanlica, Hisar, Yaliköy sahil yolu aydinlatilmistir.

 

Yenimahalle’de yavrularimiz çamurun ve pis suyun içinden geçerek okula gidiyordu. Yenimahalle’ye yaya köprüsü ve tarihi yürüyüs yolu yaparak bu çirkinlige son verdik.

 

Heyelan ve kayma tehlikesi yasayan sokaklarimizda istinat duvarlari yaptik. 14.600 metreküp duvar insa ederek ciddi bir sorunu da giderdik. Tarihi Çamlik alanin restorasyon ve duvar imalatini tamamladik.

 

Ayrica ilçemizin yüzlerce çocugumuzu profesyonel spora hazirlamak için faaliyet gösteren mahalle kulüplerimizin sahalarini modern bir hale getirdik. Gümüssuyu Spor Kulübü, Yenimahalle Spor Kulübü’nden sonra Çubuklu Spor Kulübümüzün de sahasini birinci sinif bir saha haline dönüstürdük. Kavacik ve Ortaçesme spor kulübü sahalari da pek yakinda halkimizin hizmetine sunulacaktir.

 

Burada hatirlatmak istedigim bir sey var… 17 yildan beri 3.lig’de kalma mücadelesi veren Beykoz Spor 1908 AS futbol takimimizi 100. yilinda 2.lige çikma basarisini göstererek, hepimizin yüzünü güldürmüstür. Bu basarida emek sahibi olan herkesi Beykoz Halki adina kutluyorum.

 

Beykoz Mahalleleri ve köylerinde olmak üzere 73 park ve dinlenme alani imal edilmis, 7 hatira ormani düzenlenmis, binlerce fidan dikilmesi saglanmistir.

 

Çubuklu Viyadükaltinda Modern Hizmet Santiyesi yapilarak belediyemizin kapasitesi ve hizmet alani genisletildi.

 

Vakiflar Genel Müdürlügü ile Milli Emlak Genel Müdürlügü arasinda Ortaçesme-Yaliköy Mahallesi’nde bulunan 75 adet vakif tasinmazindan 63 adedi hakkinda protokol imzaladik. Bu bölgede yasayan 359 vatandasimizi ilgilendiren tapu islemlerinden 179’unu tapularina kavusturduk.

 

Yeni yapilan protokolle de 13 parseldeki 214 aileden 29 kisinin tapu almasi saglandi. Pesin veya taksitli ödeme yapan herkes tapularini alabiliyor. 185 kisi ile ilgili tapu çalismalarimiz devam etmektedir.

 

Incirköy ve Soguksu mahallelerindeki özel mülkiyet arazisi üzerindeki 330 ailemizi tapularina kavusma imkâni sagladik.

 

Rüzgarlibahçe Mahallemizde 30 adet konut ve ticaret parselindeki ailelere satis yoluyla tapularina kavusma imkani saglandi.

Beykoz’da gelir seviyesi düsük ve muhtaç kimse sayisinin çok olmasi sosyal projelerin önemle ele alinmasini gerektiriyor. Bu sebeple elimizdeki imkanlari verimli ve etkin bir sekilde kullanmak için gayret ediyoruz. Beykoz’daki muhtaç her kimseye ulasarak sikintilarini gidermeye çalisiyoruz.

 

Insan Kaynaklari birimimizi reorganize ederek profesyonel yönetim danismanligi’na dönüstürdük. Organik yapisini islevsel hale getirerek etkinligini artirdik. Bu sayede birçok kisiyi degisik yerlerde ise yerlestirdik.

 

Beyaz Masa ve Kadin Dayanisma Merkezimiz araciligiyla 3452 aileye kömür, 13453 aileye erzak,7528kisiye giyim, 15.000 ögrenciye kirtasiye, 76 engelliye tekerlekli sandalye, 500 yetim-öksüze giyim yardimi yapildi. Ayrica belediyemize basvuran 104 çifti evlendirdik, 520 çocugumuzu sünnet ettirdik. Evi yanan kimselerin tadilat ve onarimlarini yaptik. 

 

Ayrica Kadin Dayanisma Merkezimizde 1000 ailenin el isi ürünleri sergilenerek satisa sunulmaktadir. Ücretsiz magazamizda da ihtiyaç sahibi kimselerin istedikleri ürünleri ücretsiz alabilmeleri saglanmaktadir. Yillara göre sosyal yardim dagiliminda, 2004 yilinda 7500, 2005 yilinda 10.000, 2006 yilinda 12.250, 2007 yilinda 13.250 kisiye sosyal yardimda bulunulmustur.

 

Beykoz’da hayata geçirdigimiz “Muhtaç Okul Kalmasin” projesiyle 60 okulumuzun çimentodan kirtasiyeye kadar tüm ihtiyaçlarini gideriyoruz. Ayrica gücümüz nispetinde her okula maddi yardim yapiyoruz.

 

Gümüssuyu Saglik Ocagi ve Ana Çocuk Sagligi merkezini halkimizin hizmetine açtik. Artik temel saglik hizmetleri için hastaneye gitmek zorunda kalmiyorlar.

 

Rüzgarlibahçe Kadin Sagligi Merkezi ile Ortaçesme özürlüler rehabilitasyon merkezi ve parki’ni hizmete açtik.

 

Ilaç toplama kampanyasi düzenlenerek 5.000 kutu ilaç toplandi ve ihtiyaç sahiplerine dagitildi. Saglik isleri ekiplerimiz tarafindan, 51034 hasta, 1905 cenaze muayeneden geçirildi. 2615 vatandasimiza ambulans hizmeti verildi. 8531 kisi saglik taramasi, 5744 kisi göz muayenesinden geçirildi.

 

Hayvan barinagimizin kapasitesi 3 kat arttirilarak 1000’e yükseltildi. Beykoz Belediyesi hayvan barinagi su anda Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde örnek gösterilmekte, sivil toplum kuruluslari tarafindan övgüyle söz edilmektedir.

 

Tüm yasamim boyunca Beykoz’da yasayan, Beykoz’un sikintilarina çözüm arayan bir arkadasiniz, komsunuz, kardesinizim. Beykoz Belediye Baskanligi görevinden sonra da yine ayni yerde yasayacagimdan hiç süpheniz olmasin…

 

O sebeple tüm çalismalarimizi ilçemizin bir vatandasi olarak da yaptigimi bilmenizi isterim. Elestirileriniz ve önerileriniz bizim çimentomuz, halkimizin bize güveni en büyük sermayemizdir.Firma Bilgileri
Firma Adı : BEYKOZ BELEDYYESY Yetkili Kişi: Muharrem ERGÜL
Adres: Gümüssuyu Mahallesi Kelle Ibrahim Caddesi No: 43 34820 Beykoz
Telefon: 216 322 25 04 / Fax: 216 331 05 23
Web Adresi: http://www.beykoz.bel.tr E-mail: beykoz@seyriistanbul.com
Firmaya Mesaj Gönderin

Gelen mesajları okuyabilmek için lütfen üye girişi yapın
Firma Sahipleri üyelik bilgilerinizi bilmiyorsanız lütfen bizimle irtibata geçiniz...

   İsim ve Soyisim :(*)
   E-mail :(*)
   Mesaj :(*)

Gönderilen Mesajlar

Mesajların detaylarını görebilmek için lütfen üye girişi yapın...

Nurgul Ata
Merhabalar Baskanym; Öncelikle Beykozumuza katmys oldugunuz deger ve emeklerde dolayy sukran borcluyuz.Yanlyz ben Ortaçeme Vakyftepe Mah.de ykamet etmekdeyym ulasym konusunda cok sykyntydayyz mahhallemyz adyna syze seslenyyorum en azyndan mynybus hattymyzy byze saglarsanyz cok duamyzy alyrsynyz cok zor sartlar altynda yasyyoruz hersabah okula gyden cocuklarymyzyn yasadygy zorluklary gorsenyz ycynyz acyr byz ynsanyz syzyn yardymynyza cok yhtyyacymyz var geregynyn yapylmasy tek temennymyz tesekler
19.07.2012 11:01:51
CEM SHN
merhaba, son zamanlarda beykoza çok güzel ?eyler yapyldy,tek sykynty otobüs seferleri.sizden tek ricam lütfen lütfen lütfen yenimahalleden 15 ty hatlarynyn sefer saatlerinin daha erken satlerine almanyzy rica ederim. kar?yda çal?yyorum kavacyk köprüsünden gidiyorum i? ba?y saat 8 de yapmam gerek. ancak ilk otobüs 6 da kalkyyor kümeevler dura?yna gelme saati ise 6:43 bu saatte yeti?emiyorum. sizden ricam ilk sefer saatini 5:30 yapmanyzy taleb ederim bu istek tüm yenimahalle halkynyn genel iste?i ve ricasydyr en kysa zamanda olumlu veya olumsuz dönmenizi rica ederim çok ma?durum FAKAT kaç kez ?ikayetimi iste?imi bildirmeme ra?men , ne arayan ne soran var. hiç olmazsa iste?imiz olumsuzsa bile bununla ilgili dönü? yapyn hç olmazssa. sadece ?yorumunuz onaylandy? diye msj geliyo. ne onaylandy ö?renebilirmiyim. bugün gene geç kaldyk i?imize ?imdide diyolarki okul tatil diye seferler de?i?mi?. ula?ym araçlarynyn saatleri ö?rencilere göremi ayarlanyyor. biz neyiz!!!! lütfen acil cvb YETER ARTIK YA!!!! beykoza çok güzel ?eyler yapyldy,çevre temizli?i olsun, kadynlara özgü kurslar olsun, ismek,i?sizlere i? bulma konusu olsun daha sayamady?ym çok ?ey.... peki neden ula?yma el atylmyyor, sizden hususi araç istemiyoz, sadece ve sadace sefer saatlerini daha erkene alynmasy 5:30 olmasyny rica ediyorum lütfen artyk dönü? yapyn cvb bekliyorum sizden. t?k.i.ç. SYG.
13.06.2012 09:57:35
Dursun CAN
Merhaba, Bildi?iniz gibi Kavacyk kav?a?ynda trafik çok yo?un oluyor, bu yo?unluk yetmezmi? gibi ?imdi birde ?ehirlerarasy otobüsler için terminal izni verilince trafik iyice kitlendi, hergün sabah ve ak?am i? çyky? saatleri malesef çekilmez bir hal alyyor, her kim bu otobüs firmalaryna bu ruhsaty verdiyse kararyny tekrar gözden geçirmelerini rica ediyorum. Saygylarymla,
25.06.2010 11:32:39