MABEYİN RESTAURANT

1/12/2010 9:40:49 PM

MABEYİN RESTAURANT


Mabeyin; tarihte Padişahların misafirlerini kabul ettiği, ziyafetlerin verildiği bir mekan olarak bilinmektedir. 3 ayrı binadan oluşan mekan, bahçesinde asırlık çam ve manolya ağaçları, restore edilen iç yapısı ile tarihten gelen geleneğe sadık kalarak siz misafirlerine de aynı ziyafeti sunmaya devam etmektedir.

1958 Yılında Gaziantep’te başlayıp 1975 yılında Laleli’de Çavuşoğlu Kebap ve Baklava Lokantası olarak hizmetini sürdürmüş olup 2003 yılından itibaren Mabeyin Restaurant olarak hizmetine başlamıştır. Mekan 420 kişi kapalı alanda, 350 kişi bahçe düzeninde olmak üzere toplam 770 kişi kapasitelidir.


Türk mutfağının dünya çapındaki yeni gözdesi, Travel & Leisure dergisi tarafından "Avrupanın en iyi 3 restaurantı arasında gösterilen Mabeyin Restaurant" kendine has mutfak konsepti ile 2003 yılından itibaren vermekte olduğu kusursuz hizmeti devam ettirmektedir.

Antep Mutfağının yöresel tatları,ızgara et ve kebap çeşitleriyle birlikte zengin zeytinyağlı ve meze menüsüyle hizmet vermektedir.

Özellikle yöresel tatların vazgeçilmez lezzeti yuvarlama ve ekşili ufak köfte,çiğ köfte lahmacun ve içli köftenin haricinde mevsim kebap ve yemekleri bulunmaktadır.

Kebap çeşitlerinden; Patlıcanlı Kebap,Alinazik, Fıstıklı Kebap, Mabeyin Sarma gibi, ayrıca mevsime bağlı olarak menüye dahil edilen Ayva Kebabı, Sarımsak Kebabı,Soğan Kebabı,Yeni Dünya Kebabı. Izgara et çeşitlerinden ise Antrikot, Kuzu Madalyon, Dana Pirzola ve Bonfile gibi çeşitleri de misafirlerinin beğenisine sunmaktadır.

Ayrıca Mekanın 30 yıllık markası Çavuşoğlu baklava ve diğer özel tatlılar ile de keyfinizi tamamlayabilirsiniz.

Telefon : 0216 422 55 80

Fax : 0216 32146 48

Adres : Eski Kısıklı Cad. No:129 Kısıklı / İstanbul

Eposta : info@mabeyin.com

http://www.mabeyin.comSayfayı Yenile      |    Yazdır      |      Geri Dön       |        Yukarı