ANTİK OTEL

ANTİK OTEL
Ocak 28 12:19 2015 Bu Makalede, Yazar

Tarih & Consept

1984 yılında, Antik Hotel inşaatı için yapılan temel kazılar sırasında, yerin 12 metre altında tarihi bir eserin kalıntıları bulundu. Bu kalıntılar Geç Roma ve Erken Bizans dönemine ait ( M.S. 450 – 500 ) bir sarnıcın kalıntılarıydı. Kazı çalışmaları durdurulup restorasyon çalışmaları başladı.

ANTİK HOTEL ‘in binası orijinal yapısı korunan bu sarnıcın üstüne yapılandırıldı. 1500 yıldır yeraltında kalmış olan bu tarihi eser kalıntıları Antik Cisterna ismiyle farklı özel davetlere, etkinliklere fotoğraf resim ve heykel sergilerine ev sahipliği yapmak üzere tekrar hayata döndürülürken aynı zamanda, Antik Hotel’e tarihi geleceğe taşımak adına da büyük bir sorumluluk yüklemiş oldu.

a

ANTİK HOTEL İstanbul, 2 deluxe suit, 4 Corner Suit, 4 Aile, 1 Engelli, 1 Bağlantılı olmak üzere toplam 96 odasıyla hizmet vermektedir.

a

 

LEZZET BAHÇESİ

a

MARMARiON RESTAURANT & BAR
marmarion_logoMarmarion Terace Restaurant’ımızda Marmara Denizi, Adalar, Beyazıt Kulesi, Sultan Ahmet Cami minareleri eski ve yeni istanbul manzarası eşliğinde Türk ve Dünya mutfağının çeşitleri sunulmaktadır .Meze çeşitleri, özel soslar eşliğinde salatalar, atıştırmalıklar, günlük mönü, açık büfe veya a-la carte seçeneklerimizi deneyimli aşçılarımız hazırladı, güler yüzlü servisimiz keyifli bir mola için bekliyor.
Balık isterseniz Bizans Mönüsü, geleneksel dilerseniz Osmanlı Mönüsü, karma derseniz İstanbul Mönüsünü tercih edebilirsiniz.

 

Resmi açmak için tıklayın.
SEKBANBAşI CAFE & BAR
Sekbanbaş Cafe BarSEKBANBAşI Cafe & Bar’da sıcak-soğuk içeceğinizi yudumlarken zengin kütüphanemizi inceleyebilir, tavla ve satranç oynayabilirsiniz. Arzu ederseniz internet bağlantılı bilgisayarı kullanıp e-maillerinizi kontrol edebilir, sevdiklerinizle iletişime geçebilirsiniz. 
Resmi açmak için tıklayın.
ANTIK CISTERNA
Antik CisternaAdını geç Roma ve erken Bizans döneminden alan su sarnıcı ve sütunlardan alan ANTİK CİSTERNA RESTAURANT tarihsel aslına sadık kalınarak restore edilmiş olup, İstanbul’un en farklı eğlence yerlerinden biri olarak hizmetinizdedir.ANTİK CİSTERNA sergi salonu İstanbul sanat dünyasına ev sahipliği yapan mekanlar arasında yer alıyor.Fotoğraf, resim ve heykel sanatçılarının eserlerinin sergilendiği salon özel gün ve davetleriniz içinde ideal bir mekan. Tarihi divan yolunda konforlu bir mola için bekliyoruz .
Resmi açmak için tıklayın.

SAUNA & MASAJ

a

 

Antik Hote’lde zaman geçirmek ve yorgunluğunu atmak isteyen misafirlerimiz için sauna ve masaj servisimiz uzman personeli ile size hizmet etmek için hazır.Saunamızda ter atabilir, sonrasında uzman personelimizin yapacağı masaj ile kendinizi yenilenmiş ve tazelenmiş hissedebilirsiniz.

Vücut masajı, ayak & bacak masajı, baş ve boyun masajlarından birini dilediğiniz süre için seçebilirsiniz.

Resmi açmak için tıklayın.
Masaj ve Sauna hizmetimiz, 14:00 ile 21:00 saatleri arasında 3. kattaki masaj ve sauna salonumuzda verilmekte olup resepsiyondan rezervasyon yapabilirsiniz.
Uygun ve güncel fiyatlarımızı öğrenmek için lütfen arayın.

TOPLANTI

a

“Siz sadece hayalinizi paylaşın,
gerisini Antik Hotel’in deneyimli, yaratıcı personeline bırakın.”
Antik Hotel’in çok amaçlı salonlarında iş veya özel günler için farklı organizasyonlar gerçekleştirilebilir. Kongre, toplantı, seminer, parti, düğün, mezuniyet törenleri, sergiler, davetler, tanıtımlar vb. bir çok organizasyonu gerçekleştirebilirsiniz.
Toplantı/organizasyon alanlarımızı aşağıda inceleyebilirsiniz.
MARMARION TERACE RESTAURANT
Resmi açmak için tıklayın.
200 kişilik ve 50 kişilik olmak üzere iki bölümden oluşan, Marmarion Terace Restaurant’ımızda Marmara Denizi, Adalar, Beyazıt Kulesi, Sultan Ahmet Cami minareleri eski ve yeni istanbul manzarası eşliğinde Türk ve Dünya mutfağının çeşitleri sunulmaktadır.

Kokteyl: 300 kişi Restaurant Alanı: 200m2+ 60m2

FORUM TAURİ (Toplantı & Banket)
Resmi açmak için tıklayın.
4. yüzyıla kadar Forum Tauri (Boğa Meydanı) olarak adlandırılan bugünün Beyazıt Meydanı; geçmişten bugüne toplantıların mitinglerin buluşmaların en önemli meydanı olmuştur.
şık kristal avizelerle zenginleştirilmiş Forum Tauri toplantı salonumuzda, barkovizyon, ses ve görüntü sistemleri, farklı masa düzenleme ekipmanları, platform – sahne kurulumu gibi değişik aktivitelere olanak sağlayacak donanım mevcuttur. Wireless, sabit bilgisayar, yazıcı, faks, fotokopi imkanlarına sahip 20 kişi kapasiteli çalışma odası bağlantısıyla da iş-eğitim toplantıları için ideal imkanlara sahiptir.

Kokteyl: 200 kişi Tiyatro:120 kişi Sınıf: 100 kişi U Masa:75 kişi Alan: 200 m2 Yükseklik: 2,80 m

ANTIK CISTERNA
Resmi açmak için tıklayın.
Roma İmparatorluğu döneminden kalan 1500 yıllık bir sarnıç olan Antik Cisterna, 600 kişilik kapasitesi, benzersiz ambiyansı ve dekoru ile sergi, düğün, yemek ve özel davetler için ideal bir alan sunmaktadır.


Kokteyl
: 600 kişi Alan: 678 m2 Yükseklik: 3,40 m

MESSE TOPLANTI SALONU
Resmi açmak için tıklayın.
Messe Toplantı Salonu; Otelin Teras katında bulunan ve gün ışığı imkanı bulunan bu salon Marmarion Restaurant bağlantısıyla da gün boyu yiyecek içecek hizmetiyle birlikte kullanılabiliyor.

Tiyatro:40 kişi U Masa: 20 kişi

SUİT

a

İstanbul Suit
38 m2 İstanbul Delux Suit odamız, Marmara Denizi ve Adalar manzarası ile geniş yataklı, özel oturma bölümü ve çalışma bölümüyle konforlu iş ve özel seyahatleriniz için idealdir.24 saat oda servisi haricinde ;
Ücretsiz çay-kahve seti, minibar, wireless internet, gömme dolap, kablolu telefon, yatak odasında ve oturma odasında birer LCD ekran Tv ve kablolu yayın, duman/yangın dedektörü şifreli büyük kasa, bornoz, saç kurutma makinesi ve banyoda Jakuzi bulunmaktadır.
Resmi açmak için tıklayın.
Junior Suit
36 m2 Junior Suit köşe odalar, İstanbul, Konstantiniyye, Constantinopolis ve Byzantion katlarında yani dilerseniz kırmızı, yeşil, bej ve mor renklerde mevcut olup, geniş yataklı, özel oturma bölümü ve çalışma bölümüyle konforlu iş ve özel seyahatleriniz için idealdir.24 saat oda servisi haricinde ;
Ücretsiz çay-kahve seti, minibar, wireless internet, gömme dolap, kablolu telefon, LCD ekran Tv ve kablolu yayın, duman/yangın dedektörü şifreli büyük kasa, bornoz, saç kurutma makinesi ve banyoda Jakuzi bulunmaktadır.
Resmi açmak için tıklayın.
Marmara Suit
34 m2 Marmara Suit odamız İstanbul katında, Marmara Denizi ve Adalar manzarası ile geniş yataklı, geniş çalışma masası, konforlu iş ve özel seyahatleriniz için ideal.24 saat oda servisi haricinde ;
Ücretsiz çay-kahve seti, minibar, wireless internet, gömme dolap, kablolu telefon, LCD ekran Tv ve kablolu yayın, duman/yangın dedektörü şifreli büyük kasa, bornoz, saç kurutma makinesi ve banyoda Jakuzi bulunmaktadır.
Resmi açmak için tıklayın.
Standart Odalar
İstanbul, Konstantiniyye, Constantinopolis ve Byzantion katlarında yani dilerseniz kırmızı, yeşil, bej ve mor renklerde iki ayrı yada büyük çift kişilik yataklı standart odalarımızda taban parke olup çalışma masası, makyaj masası, sandalye, koltuk, minibar, kesintisiz internet, çift elbise dolabı, kablolu telefon, TV ve kablolu yayın hizmeti, emanet kasası, saç kurutma makinesi, terlik, günlük ihtiyaç setleri mevcuttur.24 saat oda servisi hizmetinden yararlanabilirsiniz.
Resmi açmak için tıklayın.
Aile Odaları
Çift kişilik bir yatak ve tek kişilik 2 yataktan oluşan maksimum 5 kişi kapasiteli odalarda, taban parke kaplamalı, iki adet TV, iki adet elbise dolabı, sandalye, koltuk, kesintisiz internet bağlantısı, minibar, çalışma masası, kablolu telefon, emanet kasası, saç kurutma makinesi, terlik ve günlük ihtiyaç setleri mevcuttur.24 saat oda servisi hizmetinden yararlanabilirsiniz.
Resmi açmak için tıklayın.
Engelli Odası
Dünya standartlarının uygulandığı İki kişilik bu özel odada, standart odalarımızdaki donanımlarla birlikte, geniş oda ve banyo kapıları, alçaltılmış prizler, dolap düzenlemesi, özel lavabo ve banyo setleri, tutunma barları mevcuttur.24 saat oda servisi hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Mesafe Tablosu      

Mesafe Tablosu

Konum

Mesafe

alt

Beyazıt Square

0 km

alt

City Walls

0 km

alt

Timberline or Constantin column

0.5 km

alt

Dikilitaş

0,8 km

alt

Galata Tower

3 km

alt

Golden Horn

3 km

alt

Hipodrome (Sultanahmet Square)

0.8 km

alt

Maiden’s Rock

1 km

alt

Maiden’s Tower

15 km

alt

Miniatürk

7 km

alt

Old City

0 km

alt

Pierre Loti

4 km

alt

Taksim Square

5 km

alt

Topkapi Palace

1 km

Havaalanları ve Marina

Konum

Mesafe

alt

Atakoy Marina

8 km

alt

Atatürk International Airport

15 km

alt

Harbour of the Int. Ships & Cruises – Karaköy

3 km

alt

Kalamış Marina

20 km

alt

Princess Island Ships Port

3 km

alt

Sabiha Gökçen Airport

60 km

Müzeler

Konum

Mesafe

alt

Adam Mickiewicz Museum

3 km

alt

Anadolu Rampart Museum

20 km

alt

Ancient Eastern Archaeological Museum

1,5 km

alt

Archeology Museum

1,5 km

alt

Aşiyan Museum

20 km

alt

Atatürk Museum

8 km

alt

Aviation Museum

15 km

alt

Beylerbeyi Palace Museum

20 km

alt

Caricature And Humor Arts Museum

2 km

alt

Divan Literature Museum

2 km

alt

Dolmabahçe Palace Museum

7 km

alt

Florence Nightingale Museum

20 km

alt

Grand Palace Mosaics Museum

4 km

alt

Imrahor Monument (İlyas Bey Mosque)

2 km

alt

Istanbul Fethiye Museum

3 km

alt

Istanbul Tekel Museum

4 km

alt

Kariye Museum

3 km

alt

Military Museum

7 km

alt

Mosaics Museum

5 km

alt

Museum of Turkish Calligraphic Arts Association

0 km

alt

Naval Museum

6 km

alt

Painting and Sculpture Museum

6 km

alt

Press Museum

0,5 km

alt

Rahmi M. Koç Museum

7 km

alt

Rumelian Hisar Museum

20 km

alt

Sadberk Hanım Museum

20 km

alt

St. Irini Museum

1,5 km

alt

St. Sophia Museum (Haia Sophia)

1 km

alt

Tanzimat (Period or Reforms) Museum

5 km

alt

Tekfur Palace Museum

3 km

alt

The Tiled Kiosk Museum

5 km

alt

Topkapı Palace Museum

1,5 km

alt

Turkish Islamic Arts Museum

0,8 km

alt

Yedikule Hisar Museum

3 km

alt

Yerebatan Cistern Museum

0,9 km

alt

Yıldız Palace Museum

7 km

Spor Alanı ve Golf Sahası

Konum

Mesafe

alt

Abdi Ipekci Sport Center

1 km

alt

Ali Samiyen Stadium

8 km

alt

Atatürk Olimpiyat Stadium

20 km

alt

İnönü Stadium

8 km

alt

İstanbul Park, F1 Circuit

65 km

alt

Kemer Country

30 km

alt

Klasis Golf Course

50 km

alt

şükrü Saraçoğlu Stadium

20 km

alt

Veliefendi Hippodrome

3 km

Fuar ve Kongre Merkezi

Konum

Mesafe

alt

AKM Opera & Symphony House

6 km

alt

Cemal Reşit Rey Concert Hall (CRR)

8 km

alt

CNR Convention Center

15 km

alt

Lutfu Kirdar Convention Center

6,5 km

alt

Mydonose Land Show Center

15 km

alt

Tüyap Beylikdüzü Convention Center

35 km

Tıp Merkezleri ve Üniversite

Konum

Mesafe

alt

Cerrahpaşa Hospital

2 km

alt

Çapa Hospital

2,5 km

alt

Dünya Göz Hospital

6 km

alt

Istanbul University

0 km

alt

Istanbul University Hospital

1 km

Kiliseler

Konum

Mesafe

alt

Anglikan Church

3 km

alt

Aya Yorgi Fener Greek Orthodox Patriarchy Church

3 km

alt

Neve Shalom Synagogue

4 km

alt

Saint Antoine Church

5 km

alt

Saint Mary Syriac Kadim Church

5 km

alt

Stephan (Bulgarian) Church

4 km

alt

Surp Krior Lusarovich Armenian Orthodox Church

0,5 km

Camiler

Konum

Mesafe

alt

Beylerbeyi Mosque

20 km

alt

Dolmabahçe Mosque

8 km

alt

Hırka-ı şerif Mosque

5 km

alt

Kariye Mosque

4 km

alt

Ortaköy Mosque

10

alt

Selimiye Mosque

20 km

alt

Small St. Sophia Mosque

1,5 km

alt

Suleymaniye Mosque

1,5 km

alt

Sultanahmet Mosque

0,9 km

alt

Yıldız Mosque

10

alt

Zeyrek Mosque

3 km

Alışveriş

Konum

Mesafe

alt

Galeria Shopping Center

6 km

alt

Grand Bazaar Shopping

0 km

alt

Olivium Outlet Center

2,5 km

alt

Akmerkez Shopping Mall

12 km

alt

Kanyon Shopping Mall

11 km

alt

Carousel Shopping Mall

6 km

alt

Spice Bazaar

3 km

 

Firma Adı : ANTİK OTEL Yetkili Kişi: Otel Müdürü
Adres: Ordu Cad. Darphane Sok. No: 10 Beyazit 34130 İstanbul
Telefon: 0212 638 58 58 / Fax: 0212 638 58 65
Web Adresi: http://www.antikhotel.com E-mail: antik@seyriistanbul.com